Дослідження спеціалістів неодноразово доводили, що наша планета з кожним роком втрачає все більше ресурсів. Однією з причин цього є глобальне потепління, внаслідок якого вже до 2050 року доступність продовольства для людства стане однією з передових проблем.
Згідно з результатами досліджень протягом наступних 30 років планета може втратити більше 500 000 людських життів. Найбільші втрати понесуть Європа і Азія. На 3,2% скоротиться денна норма їжі вже до середини століття. Найбільша недостатність буде відзначатися в овочах, фруктах і м’ясі. Також ця проблема буде залежати ще від одного чинника – стрімкого зростання людського населення на планеті. Спеціалісти ООН прогнозують, що його чисельність зросте на 1 млрд. до 2030 року. В зв’язку з цим проблема дефіциту їжі стане найбільш страшною для суспільства.
Дані труднощі можуть дати суттєвий поштовх для розвитку нашої держави в області аграрного виробництва. Більше третини державних доходів від експорту і на даний час приносить в казну саме агросектор. Ним забезпечується 14 % ВВП України.
Ми маємо величезний потенціал для розвитку в цій сфері, і зараз знаходимося в трійці світових лідерів за обсягами виробництва зерна. Україну випереджають лише США і ЄС. Але головний козир полягає в тому, що ми можемо подвоїти обсяги агровиробництва, що не під силу більше нікому. Завдяки високоякісній продукції вітчизняні компанії отримують все більше європейських сертифікатів якості.
Зараз Україна впевнено крокує до звання лідера в експорті аграрної продукції, забезпечуючи собі постійних клієнтів серед країн Європи та Азії.
Щоб реалізувати свій потенціал нам необхідно зробити особливий акцент на модернізації галузі. Тоді можливості переростуть в результат, а Україна здобуде почесний статус супердержави в галузі аграрної промисловості.